Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Kanały akumulacyjne

KMS: System mas akumulacyjnych firmy BRUNNER

 

         Modułowa ceramiczna masa akumulacyjna stanowi nowość w dziedzinie magazynowania ciepła. Zamiast zwyczajnych mas szamotowych stosowana jest wysokiej jakości ceramika glinianowa. Stosowany do produkcji materiał naturalny jest przetwarzany w specjalnym procesie obróbki i wypalany w temperaturze 1150 °C.
        Tajemnica tych modułów masy akumulacyjnej o gęstości 2,6 kg/dm3 polega na dokładnych proporcjach związków krzemu i węgla z gliną o wysokiej zawartości glinianów, które gwarantują wyjątkowe połączenie zdolności do pobierania i przewodzenia ciepła z optymalnym jego magazynowaniem. W ten sposób udało się osiągnąć jak dotąd niepobitą kombinację właściwości istotnych dla ceramicznych mas akumulacyjnych. Masę akumulacyjną można zbudować szybko i sprawnie przy wykorzystaniu niewielu elementów wyjściowych.
 

          Poszczególne elementy są bardzo dokładnie dopasowane i samonośne. Za pomocą specjalnego kleju Klebefix łączy się je wodoodpornie w sposób szczelny dla gazów i kwasów. Znajdujący się wewnątrz kanał gazu grzewczego utrzymuje na całej długości dokładnie 180 mm średnicy, co zapewnia nieznaczne tylko opory przepływu (ok. 0,4 Pa/m). Brak jakichkolwiek zwężeń i rozszerzeń sprawia, że kanał nie wymaga częstego czyszczenia z lotnego popiołu.


           Blok masy akumulacyjnej stawiany jest wolnostojąco wewnątrz indywidualnie zaprojektowanej obudowy pieca. Wkład grzewczy i masa akumulacyjna powinny znajdować się w jednej komorze grzewczej pieca, aby w ten sposób zoptymalizować promieniowanie cieplne. Możliwe są także nietypowe formy akumulacyjnej, takie jak kominy grzewcze przechodzące przez kilka kondygnacji.
          Idealny odstęp pomiędzy masą akumulacyjną a ścianą zewnętrzną pieca wynosi 3-5 cm. Maksymalny odstęp nie powinien przekraczać 25-30 cm. W przypadku większych odstępów pomiędzy masą akumlacyjną a ścianą zewnętrzną warto zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza w komorze grzewczej, aby tym samym osiągnąć równomierną temperaturę na powierzchni pieca.


            Dla pieców z systemem KMS zaleca się zamknięty typ budowy pieca. Jeśli w obudowie przewidziano kratki wentylacyjne, muszą być one zamykane. Ze względu na dużą pojemność cieplną i gęstość masy akumulacyjnej oddawanie ciepła rozpoczyna się dopiero po pewnym czasie od rozpalenia w piecu. Temperatura na wejściu do kotła może być z początku o ok. 50°C niższa niż zalecana, stąd potrzebny jest osobny, krótki kanał rozpałowy.
 


 

 


FotoFotoFoto
Aktualności
AnLen. Aktywizator spalania

Poprawia jakość i wydajność spalania oraz zmniejsza emisję CO₂


Nowy środek do czyszczenia szyb kominkowych na sucho Dry Wiper

Nowy środek do czyszczenia szyb kominkowych na sucho atmosfire Dry Wiper firmy SCHOTT.


 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 
OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH