Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Technika wodna

         Szczególnym rodzajem budowy wśród kominków jest kominek z płaszczem wodnym. Jego cechą charakterystyczną jest to, iż część wytworzonej w procesie spalania energii cieplnej, pozyskiwana jest do wody. W ten sposób wspomagany jest system centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Ciepło przekazywane jest do centralnego ogrzewania przez płytowy wymiennik ciepła lub warstwowy zbiornik buforowy. Zaletą wymiennika płytowego jest łatwość wykonania i niski koszt instalacji, jednakże tak jak przy kominkach konwekcyjnych następują duże wahania temperatur w pomieszczeniu związane z bezpośrednim przeniesieniem ciepła z kominka do pomieszczenia.  
 

         Rozwiązaniem bardziej efektywnym i komfortowym jest połączenie kominka z płaszczew wodnym, z obiegami grzewczymi domu za pośrednictwem zbiornika buforowego. Zbiornik buforowy jest to duży, kilkuset litrowy warstwowy zbiornik wodny, który gromadzi całą wytworzoną w kominku kotłowym energię cieplną. Dopiero z niego w sposób poddający się pełnej kontroli, przekazywana jest energia do kaloryferów lub ogrzewania podłogowego i ciepłej wody użytkowej. Pozostałą część energii wykorzystuje się najczęściej do konwekcji, w związku z tym dominuje system zabudowy tak jak w kominkach konwekcyjnych. Zastosowanie tego rozwiązania, wspomagającego ogrzewanie naszego domu w sposób ekologiczny i tani jest odciążeniem dla każdego budżetu domowego.
 

Aktualności
AnLen. Aktywizator spalania

Poprawia jakość i wydajność spalania oraz zmniejsza emisję CO₂


Nowy środek do czyszczenia szyb kominkowych na sucho Dry Wiper

Nowy środek do czyszczenia szyb kominkowych na sucho atmosfire Dry Wiper firmy SCHOTT.


 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 
OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH