Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Sterowanie

       Kominek wyposażony w elektroniczne sterowanie EOS-5 oznacza dla użytkującego większy komfort obsługi. Nie potrzeba do tego żadnych specjalnych umiejętności. W przypadku EOS-5 mamy do czynienia z systemem, który poprawia jakość spalania i optymalizuje jego przebieg, tzn. prowadzi do jak największej redukcji emisji spalin. Za pomocą elektrycznych nastawników regulowania jest ilość powietrza pobierana do spalania. Wyświetlacz służy w pierwszym rzędzie do informowania o stanie pieca. Pojawiają się na nim aktualne temperatury oraz wskaźnik programu spalania.
       Elektroniczne sterowanie procesem spalania daje możliwość kontroli nad procesem spalania. W przypadku techniki wodnej oznacza to przede wszystkim załączanie wbudowanego wodnego wymiennika ciepła w najlepszym momencie oraz możliwość sterowania pracą pompy obiegowej obiegu wkładu kominkowego. Użytkownik ma dokładny przegląd temperatur panujących w kotle i w zbiorniku buforowym. Kiedy na przykład temperatura w zasobniku c.o. jest zbyt niska, sterowanie automatycznie wzywa do podłożenia do pieca.
       Sterownik umieszczany jest w skrzynce podtynkowej w okolicach kominka. Do sterownika podłączany jest silnik krokowy pełniący rolę nastawnika klapy powietrza, która reguluje dopływ powietrza do spalania. Stycznik drzwiowy daje sygnał o rozpoczęciu spalania po otwarciu i ponownym zamknięciu drzwiczek pieca, a czujnik termiczny umieszczony w komorze spalania pozwala optymalnie sterować jego przebiegiem.
       Wszystkie funkcje dodatkowe, które znajdują zastosowanie w ramach techniki wodnej, są realizowane poprzez moduł dodatkowy EWM połączony ze sterownikiem za pośrednictwem przewodu magistrali. Do tego modułu dodatkowego podłączane są: czujniki temperatury w kotle i zbiorniku buforowym, automatycznie sterowane klapy w przewodach gazu grzewczego, pompa obiegowa pieca kaflowego, itd.
         Pomijając czynności podkładania i podpalenia drewna, wszystkie czynności obsługi są zautomatyzowane. By jeszcze podnieść komfort obsługi, można całkowicie zautomatyzować centralne z użyciem urządzenia Pelletmodul. Pozwala ono palić w tym samym piecu zarówno drewnem, jak i granulatem drzewnym (pelletem). Taki kominek kaflowy nie tylko "sam sobie podkłada", ale także pilnuje, by temperatura w budynku nie spadła zbyt nisko i rozpala pod nieobecność gospodarza.

 


Foto
Aktualności
AnLen. Aktywizator spalania

Poprawia jakość i wydajność spalania oraz zmniejsza emisję CO₂


Nowy środek do czyszczenia szyb kominkowych na sucho Dry Wiper

Nowy środek do czyszczenia szyb kominkowych na sucho atmosfire Dry Wiper firmy SCHOTT.


 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 
OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH